Skip to main content

O hipnozie

CZYM HIPNOZA JEST

A CZYM NIE JEST

No właśnie.

Prawie każdy o hipnozie słyszał. I prawie każdy ma swój obraz hipnozy. Najczęściej jest on związany z filmami szpiegowskimi, teoriami spiskowymi albo hipnozą sceniczną. Wyobrażamy sobie, że w hipnozie jesteśmy w stanie zrobić rzeczy, których nigdy byśmy nie zrobili świadomie. Większość z nas uważa, że będąc w hipnozie nie kontrolujemy tego co robimy.

Otóż, nic bardziej mylnego.

Wyobraźcie sobie, że w hipnozie nie zrobicie niczego co nie jest zgodne z Waszymi wartościami moralnymi czy etycznymi. To tak nie działa!

Hipnoza nie jest snem. Nie zachowujesz się w niej jak lunatyk, który nie wie co robi. Przez cały czas masz kontrolę nad tym co się dzieje. I to tylko Twój wybór jak daleko z hipnozy chcesz skorzystać.

Hipnoza to stan, w którym Twoje ciało jest bardzo głęboko rozluźnione. Nie jesteś w stanie osiągnąć takiego rozluźnienia w żaden inny sposób.

A Twój umysł? Twój umysł pracuje w stanie hipnozy na tzw. „najwyższych obrotach”. To jest jak stan czuwania, pełnej gotowości do działania nieograniczonego przez umysł świadomy. To jest stan, w którym nie potrzebujemy „czarodziejskiej różdżki” do spełniania marzeń. Po prostu przez sugestie wprowadzane do podświadomości dzieje się to czego oczekujemy.

To jest stan, z którego nie chce się wychodzić, bo jest tak bardzo relaksujący.

Poniżej zamieszczam film, z którym warto zapoznać przed przyjściem na sesję. Zaoszczędzi nam to dużo czasu. W filmie opowiadam jak działa nasz umysł na potrzeby hipnozy, jak realizowane są w naszym umyśle sugestie oraz mówię o najczęstszych obawach i błędnych przekonaniach dotyczących hipnozy.

Część 3. Jak pracują dla nas sugestie i jak wprowadza się je do podświadomości

Cześć 4. Kilka zasad dotyczących hipnozy. Najczęstsze obawy i błędne wyobrażenia i błędne wyobrażenia dotyczące hipnozy